Vlaamsch Broodhuys wint R'damse designprijs

maandag 13 februari 2012
Dimitri en Diante Roels
Het Vlaamsch Broodhuys heeft Premsela's publieksprijs gewonnen, een onderdeel van de Rotterdam Designprijs 2011.

De verkiezing werd afgelopen december uitgeschreven door het designinstituut Premsela. Het was voor het eerst dat een product als brood genomineerd werd voor deze cultuurprijs.

Vlaamsch Broodhuys kreeg 30 procent van de stemmen en liet daarmee de led-lampen van Philips (25 procent) en de 'lightblubs van het LoveHotel op afstand' (12 procent) achter zich.

Verscheidenheid
Industrieel ontwerper en professor aan TU Delft Matthijs van Dijk droeg het brood van Vlaamsch Broodhuys voor vanwege 'de kwaliteit en verscheidenheid van het brood die de tijd inkapselt'. "De ondergeschiktheid van de inrichting van de Baker's Cafés (zaken van het Vlaamsch Broodhuys red.) aan het assortiment is heel passend."

"Het brood is 'rewarding' en wat moeder aarde in al haar eenvoud en nederigheid te bieden heeft. Men kan als het ware stelling nemen tegen deze op hol geslagen samenleving."

Grote eer
Aan het hoofd van de internationale jury stond Susan Szenasy, hoofdredacteur van het New Yorkse Metropolis Magazine. Ook zij sprak zich zeer lovend uit over het brood. Bakker Dimitri Roels ten slotte beschouwt het als 'een grote eer dit compliment vanuit een andere branche te krijgen'.
 
Televisie
Bekijk hier het fragment over Vlaamsch Broodhuys uit Avro’s Kunstuur van begin januari. Op NL2 wordt zaterdag 18 februari vanaf 17.00 uur een verslag van de prijsuitreiking uitgezonden.

Designprijs
De Rotterdam Designprijs is in het leven geroepen door de gemeente Rotterdam, Premsela en het Museum Boijmans Van Beuningen om 'het denken en debatteren over de rol van vormgeving in het culturele en maatschappelijke veld te stimuleren'.

Afbeelding
Op de afbeelding: Dimitri en echtgenote Diante Roels.

---
Twitter-account
Fastservice Entree.
Nieuwsbrief
Fastservice Entree.

Abonnement
Fastservice Entree.
Doorsturen
Reageren
Geen reacties

E-mail:
Wachtwoord:
Registreren Wachtwoord vergeten


HorecaEntree videokanaal






Tweets: [X]
Horecablog (Marjon Prummel)   Gezelligheid @dewalvis op Terschelling! http://t.co/Acz3XMBo

2012-05-19T12:35:56Z
coenschelfhorst (Coen Schelfhorst)   @Horecainnovatie veel plezier vandaag!

2012-05-19T11:09:53Z
FoodProfDay (FoodProfessionalDay)   RT @horeca_entree: Rode draad van kennisfestival @F4Y_festival, inclusief symposium voor koks, is dit jaar zout | http://t.co/I8Vg7AIk

2012-05-19T09:40:08Z
Horecainnovatie (Hugo Maat)   @Hermannus Dank! Wel superweer! #nietverdervertellen ;)

2012-05-19T09:19:01Z
1Waterlinie (Waterlinie)   @Horeca_Entree Er gaan wel meer dingen met eten/dineren samen. Alleen weinigen doen het :--))

2012-05-19T09:06:26Z
Hermannus (Hermannus Stegeman)   @Horecainnovatie dat dacht ik al te zien op de foto ;-) #veelplezier!

2012-05-19T08:52:36Z
Horeca_Entree (Horeca Entree)   Waarom sociale media en eten/dineren goed samengaan | http://t.co/fcmJb8Er

2012-05-19T08:49:02Z
Horecainnovatie (Hugo Maat)   @BizzMizzNL Hou mn ogen open ;) @efteling

2012-05-19T08:48:35Z
Horecainnovatie (Hugo Maat)   @Horecatrainer Misschien wil ik dat juist wel ;) @efteling

2012-05-19T08:45:16Z
Hermannus (Hermannus Stegeman)   @Horecainnovatie oeps, druk?

2012-05-19T08:33:26Z